KIND

Peeping Tom (BE)

19:30 - Vordingborg Teater

DANCE PERFORMANCE




DAMOCLÈS

Cirque Inextremiste (FR)

14:00 - Stentorvet

PARTICIPATORY PERFORMANCE

ARRIVED

Adrian Schvarzstein and Jurate Sirvyte (ES/LT)

14:45 - Stentorvet

Comedy

HÊTRE

Libertivores (FR)

15:45 - Ruinterrænet

DANCE AND ACROBATICS

LA CUISINERE

Tout En Vrac (FR)

16:30 - Slotstorvet

Comedy

PHASMES

Libertivore (FR)

17:15 - Ruinterrænet

DANCE AND ACROBATICS

ARRIVED

Adrian Schvarzstein and Jurate Sirvyte (ES/LT)

17:45 - Ruinterrænet

Comedy

KIND

Peeping Tom (BE)

19:00 - Vordingborg Teater

DANCE PERFORMANCE

THE TIME BEING 2.0

Cantabile 2 (DK)

21:00 - DGI Huset

HUMAN SPECIFIC PERFORMANCE




ARRIVED

Adrian Schvarzstein and Jurate Sirvyte (ES/LT)

14:00 - Slotstorvet

Comedy

TIME TO LOOP

Duo Kaos (IT/GT)

14:50 - Stentorvet

POETIC BICYCLE SHOW

LA CUISINERE

Tout En Vrac (FR)

15:40 - Slotstorvet

Comedy

HÊTRE

Libertivores (FR)

16:30 - Ruinterrænet

DANCE AND ACROBATICS

PHASMES

Libertivore (FR)

17:05 - Ruinterrænet

DANCE AND ACROBATICS

ARRIVED

Adrian Schvarzstein and Jurate Sirvyte (ES/LT)

17:35 - Ruinterrænet

Comedy

BODIES IN THE DARK

Elephants Laugh (KOR)

18:00 - Secret venue

IMMERSIVE PERFORMANCE

THE TIME BEING 2.0

Cantabile 2 (DK)

20:00 - DGI Huset

HUMAN SPECIFIC PERFORMANCE

BODIES IN THE DARK

Elephants Laugh (KOR)

22:00 - SECRET VENUE

IMMERSIVE PERFORMANCE




ÎLE O

Barolosolo (FR)

14:00 - Valdalsparken

COMEDY IN WATER

BAINS PUBLICS

3615 Dakota (CH)

15:00 - STARS, Algade 84

PERFORMATIVE WATER INSTALLATION

DAMOCLÈS

Cirque Inextremiste (FR)

15:00 - Stentorvet

PARTICIPATORY PERFORMANCE

TIME TO LOOP

Duo Kaos (IT/GT)

16:30 - Stentorvet

POETIC BICYCLE SHOW

ILE O

Barolosolo (FR)

17:15 - Valdalsparken

COMEDY IN WATER

THE TIME BEING 2.0

Cantabile 2 (DK)

20:00 - DGI Huset

HUMAN SPECIFIC PERFORMANCE




ÎLE O

Barolosolo (FR)

14:00 - Valdalsparken

COMEDY IN WATER

BAINS PUBLICS

3615 Dakota (CH)

15:00 - STARS, Algade 84

PERFORMATIVE WATER INSTALLATION

L’ENVERS

Ici’Bas (CAN/CH)

15:00 - Stentorvet

INTERACTIVE

FISURA

Murmuyo (CHL)

16:15 - Slotstorvet

Comedy

ILE O

Barolosolo (FR)

17:15 - Valdalsparken

COMEDY IN WATER

HALLO

Martin Zimmermann (CH)

19:00 - Vordingborg Teater

DANCE, THEATRE, COMEDY

THE TIME BEING 2.0

Cantabile 2 (DK)

21:00 - DGI Huset

HUMAN SPECIFIC PERFORMANCE




THE CHARMING JAY

Jisoo Park (KOR)

15:00 - Stentorvet

STAGE MAGIC AND SILENT COMEDY

BAINS PUBLICS

3615 Dakota (CH)

16:00 - STARS, Algade 84

PERFORMATIVE WATER INSTALLATION

ROMEO&JULIE!

Asterions Hus (DK)

16:00 - Ruinterrænet

Comedy

L’ENVERS

Ici’Bas (CAN/CH)

17:15 - Stentorvet

INTERACTIVE

#MONEYFORFREE

John Fisherman (NO)

18:15 - Algade 62

URBAN INTERVENTION

FISURA

Murmuyo (CHL)

19:30 - Stentorvet

Comedy

MULJIL

Elephants Laugh (KOR)

21:00 - P-plads, Prins Jørgens Allé 2

WATER PERFORMANCE

DANCE CONCERT

Trypical Cumbia (CHL/COL/CUB/DK)

22:30 - Waves Natcafe, Algade 84

Concert




ROMEO&JULIE!

Asterions Hus (DK)

13:00 - Valdalsparken

Comedy

THE CHARMING JAY

Jisoo Park (KOR)

14:15 - Valdalsparken

STAGE MAGIC AND SILENT COMEDY

FISURA

Murmuyo (CHL)

15:15 - Valdalsparken

Comedy

#MONEYFORFREE

John Fisherman (NO)

16:15 - Algade 62

URBAN INTERVENTION

HALLO

Martin Zimmermann (CH)

19:30 - Vordingborg Teater

DANCE, THEATRE, COMEDY

MÙ – CINEMATIQUE DES FLUIDES

Transe Express (FR)

21:00 - Slotstorvet

PERFORMANCE ON THE GROUND AND IN THE AIR CLOSING PERFORMANCE