• Image

    Kind

    Peeping Tom (BE)

    19.30 – Vordingborg Teater

    Danseforestilling / Åbningsforestilling


  • Image

    Damoclès

    Cirque Inextremiste (FR)

    14.00 – Stentorvet

    Publikumsinddragende performance

  • Image

    Arrived

    Adrian Schvarzstein (ES)

    14.45 – Stentorvet

    Komik

  • Image

    Hêtre

    Libertivore (FR)

    15.45 – Ruinterrænet

    Dans og akrobatik

  • Image

    La Cuisinière

    Tout en Vrac (FR)

    16.30 – Slotstorvet

    Komik

  • Image

    Phasmes

    Libertivore (FR)

    17.15 – Ruinterrænet

    Dans og akrobatik

  • Image

    Arrived

    Adrian Schvarzstein (ES)

    17.45 – Ruinterrænet

    Komik

  • Image

    Kind

    Peeping Tom (BE)

    19.00 – Vordingborg Teater

    Danseforestilling

  • Image

    The Time Being 2.0

    Cantabile 2 (DK)

    21.00 – DGI Huset

    Human Specific Performance


  • Image

    Arrived

    Adrian Schvarzstein (ES)

    14.00 – Slotstorvet

    Komik

  • Image

    Time to Loop

    Duo Kaos (IT)

    14.50 – Stentorvet

    Poetisk cykelshow

  • Image

    La Cuisinière

    Tout en Vrac (FR)

    15.40 – Slotstorvet

    Komik

  • Image

    Hêtre

    Libertivore (FR)

    16.30 – Ruinterrænet

    Dans og akrobatik

  • Image

    Phasmes

    Libertivore (FR)

    17.05 – Ruinterrænet

    Dans og akrobatik

  • Image

    Arrived

    Adrian Schvarzstein (ES)

    17.35 – Ruinterrænet

    Komik

  • Image

    Bodies In The Dark

    Elephants Laugh (KOR)

    18.00 – Hemmeligt spillested

    Interaktiv performance

  • Image

    The Time Being 2.0

    Cantabile 2 (DK)

    20.00 – DGI Huset

    Human Specific Performance

  • Image

    Bodies In The Dark

    Elephants Laugh (KOR)

    22.00 – Hemmeligt spillested

    Interaktiv performance


  • Image

    ÎLE O

    Barolosolo (FR)

    14.00 – Valdalsparken

    Komik, musik og akrobatik i vand

  • Image

    Damoclès

    Cirque Inextremiste (FR)

    15.00 – Stentorvet

    Publikumsinddragende performance

  • Image

    Bains Publics

    3615 Dakota (CH)

    15.00 – Algade 84, gården foran STARS

    Performativ vandinstallation

  • Image

    Time to Loop

    Duo Kaos (IT)

    16.30 – Stentorvet

    Poetisk cykelshow

  • Image

    ÎLE O

    Barolosolo (FR)

    17.15 – Valdalsparken

    Komik, musik og akrobatik i vand

  • Image

    The Time Being 2.0

    Cantabile 2 (DK)

    20.00 – DGI Huset

    Human Specific Performance


  • Image

    ÎLE O

    Barolosolo (FR)

    14.00 – Valdalsparken

    Komik, musik og akrobatik i vand

  • Image

    Bains Publics

    3615 Dakota (CH)

    15.00 – Algade 84, gården foran STARS

    Performativ vandinstallation

  • Image

    L’Envers

    Cie Ici’Bas

    15.00 – Stentorvet

    Dans og cirkus

  • Image

    Fisura

    Murmuyo (CHL)

    16.15 – Slotstorvet

    Komik

  • Image

    ÎLE O

    Barolosolo (FR)

    17.15 – Valdalsparken

    Komik, musik og akrobatik i vand

  • Image

    Hallo

    Martin Zimmermann (CH)

    19.00 – Vordingborg Teater

    Dans, teater, komik

  • Image

    The Time Being 2.0

    Cantabile 2 (DK)

    21.00 – DGI Huset

    Human Specific Performance


  • Image

    The Charming JAY

    JISOO PARK (KOR)

    15.00 – Stentorvet

    Tryllekunst

  • Image

    Romeo&Julie

    Asterions Hus (DK)

    16.00 – Ruinterrænet

    Komik

  • Image

    Bains Publics

    3615 Dakota (CH)

    16.00 – Algade 84, gården foran STARS

    Performativ vandinstallation

  • Image

    L’Envers

    Cie Ici’Bas

    17.15 – Stentorvet

    Dans og cirkus

  • Image

    #MoneyForFree

    John Fisherman (NO)

    18.15 – Algade

    Urban intervention

  • Image

    Fisura

    Murmuyo (CHL)

    19.30 – Stentorvet

    Komik

  • Image

    Muljil

    Elephants Laugh (KOR)

    21.00 – P-pladsen, Prins Jørgens Allé 2

    Vandperformance

  • Image

    DANSEKONCERT

    Trypical Cumbia (CHL/COL/CUB/S/DK)

    22.30 – STARS

    Dansekoncert


  • Image

    Romeo&Julie

    Asterions Hus (DK)

    13.00 – Valdalsparken

    Komik

  • Image

    The Charming JAY

    JISOO PARK (KOR)

    14.15 – Valdalsparken

    Tryllekunst

  • Image

    Fisura

    Murmuyo (CHL)

    15.15 – Valdalsparken

    Komik

  • Image

    #MoneyForFree

    John Fisherman (NO)

    16.15 – Algade

    Urban intervention

  • Image

    Hallo

    Martin Zimmermann (CH)

    19.30 – Vordingborg Teater

    Dans, teater, komik

  • Image

    Mú – Cinematique des Fluides

    Transe Express (FR)

    21.30 – Slotstorvet

    Performance på jorden og i luften

    Afslutningsforestilling